Blomdahl meditsiiniline augustamine on väljatöötatud vastavalt ”moodsale aseptika meetodile”, mis on tuttav tervishoiu­valdkonnast. See tähendab, et Blomdahli tooted ja meetodid on ohutud ja loodud selleks, et vältida infektsioonide levikut aukude tegemisel.

Blomdahli ehted on loodud koostöös nahaarstidega ja sobivad kõigile- isegi neile, kes kannatavad allergiate all. Materjalidest on võimalik valida meditsiinilise plastiku (haavaniit) ja meditsiinilise kraadiga titaani vahel. Blomdahli augustamiskõrvarõngastel on alati kapseldatud tipp, mis tagab selle, et kliendil on mugav magada. Kõrvarõngaste saba on jämedam tavaehetest kuna peale paranemisperioodi lõppu, ehete vahetamisel, tõmbub kõrvarõngaauk alati natuke kokku. Kuna tavaehted on peenema sabaosaga, siis on välistatud kõrvarõngaaukude vigastamine uute ehete paigaldamisel.

Kogu tootmine toimub Rootsis ja Blomdahl omab meditsiiniseadmete tootmise ISO 13485 sertifikaati. See tähendab, et on olemas täielik kontroll iga tootmisetapi üle, materjalide üle, mida kasutatakse ja lõpptoote üle.

 Vaata videot, kuidas protseduur välja näeb.

Igaüks tajub kõrvarõngaaukude tegemist erinevalt. Mõned tunnevad seda õrna kõrvetusena, kui samas teised ütlevad, et see oli nagu sääsehammustus. Koheselt peale augustamist võib tunda vähest kuumatunnet ja pakitsemist, aga see kaob kiirelt. Vahel juhtub nii, et peale esimese augu tegemist, ei ole laps nõus saama teist kõrvarõngaauku. Blomdahl on välja mõelnud meetodi, mille korral tehakse mõlemad kõrvarõngaaugud üheaegselt ühe teenindja poolt. See meetod on kiirem, turvaline ja lapsele meeldivam.

Kui lastele tehakse kõrvarõngaauke, siis nii lastel kui ka lapsevanematel on mitmeid muresid. Kas see on valus? Ei. Jah. Natuke. Kõik me tunneme valu erinevalt. Mõned ütlevad, et oli natuke valus, kui samas teised ütlevad, et see polnudki nii hirmus, kui arvati. Koheselt peale augustamist võib tunda vähest kuumatunnet ja pakitsemist, aga see kaob kiirelt. Isegi, kui lapsed väga soovivad omale kõrvarõngaauke, mõtlevad nad vahel ümber peale seda, kui üks auk on tehtud. Blomdahl on välja mõelnud meetodi, mille korral tehakse mõlemad kõrvarõngaaugud üheaegselt ühe teenindja poolt. See meetod on kiirem, turvaline ja lapsele meeldivam. 

Vahel harva tuleb ette, et üheaegselt augustada ei saa. Sellistel juhtudel on kõrvalestad väga õhukesed ja/või laps ei püsi paigal. Aga nagu öeldud on need pigem harvad erandid 🙂

Eestis ei ole seadust, mis määrab, kui vanalt tohib kõrvarõngaauke teha. Määratud on aga see, et kõrvarõngaauke ei tohi teha alaealisele ilma lapsevanema või hooldaja loata.

Lapsevanematele peab kindlasti rääkima, kuidas hoolitseda lapse värskete aukude eest ja oleks soovitatav, et laps saaks aru hooldusjuhendist. Näiteks, et mitte keegi ja ta ise ei tohi oma kõrvarõngaauke kätega katsuda kuna käed on alati mustad või et riideid üle pea tõmmates tuleb olla ettevaatlik jne.

Kõrvarõngaaugud võib teha olenemata aastaajast. See arusaam, et suvel ei ole hea kõrvarõngaauke teha, on ajast ja arust. Kui lähed ujuma basseini, järve või merre, siis arvesta järgnevaga: Mida kauem suudad neid kohti vältida, seda parem su kõrvarõngaaukudele. Väldi pea panemist vee alla. Peale ujumist ja vanni pese kõrvarõngaauke antibakteriaalse seebiga ja/või puhasta spetsiaalse puhastusvahendiga, mida Blomdahl soovitab. Järgi hooldusjuhendit.

Soovitame kõrvarõngaaukude tegemist alates 3.eluaastast. Selles vanuses oskab laps juba ise selleks soovi avaldada ja saab aru ka järelhoolduse vajalikkusest ning sellest, et kõrvu ei tohi katsuda. 

Hinnad on salongides ja erinevates piirkondades erinevad. Mõnes salongis on eraldi hinnad aukude tegemisele, millele lisandub kõrvarõngaste maksumus. Mõnes salongis on hind juba koos kõrvarõngaste ja ka puhastusvedelikuga.

Meie hinnakirja leiad tootekategooria “Kõrva-ja ninarõngaaukude tegemine- TEENUS” juurest.

 

Kõrvalehtedesse saab teha üks, kaks või isegi rohkema arvu auke, kui selleks on piisavalt ruumi. Samuti saab kõrvarõngaauku teha kõhre sisse. Kindlasti ei vasta tõele väide, et püstolmeetodil ei tohi kõhre sisse auku teha, see lõhub kõhre vms. Blomdahli ehted on valminud koostöös nahaarstidega ja on nõelterava otsaga, mis tagab probleemideta ka kõhre läbistamise. Väga paksu kõhre korral on võimalik valida pika sabaosaga ehe, et paranemine sujuks probleemideta. Kõhre sisse augu tegemise korral ei ole probleemiks mitte meetod, kuidas seda teha, vaid edasine hooldus.

NB! Kuna kõhres ei ole veresooni, siis on paranemise aeg pikem ja infektsioon ohtlikum kuna kõhres puudub nn. “sisseehitatud infektsioonivastane kaitse” nagu kõrva pehmes osas. Seepärast on kõhre puhul eriti oluline järgida hooldusjuhendit, mille teenindaja alati kaasa annab, et mitte anda võimalust bakteriaalse infektsiooni tekkimiseks. Kui kõhres tekib infektsioon, siis soovitame kõrvarõngas eemaldada, puhastada/desinfitseerida kõrvarõngaauk ja vajadusel pöörduda arsti poole.

Umbes 15% naistest  kannatab nikliallergia all, mis on kõige levinum kontaktallergia maailmas. Nikliallergia võib tekkida ükskõik millises eluetapis ja kõrvarõngaaukude tegemine muudab naha eriti vastuvõtlikuks ebasoovitavatele materjalidele. Tihti ei teata, et kõik metallid sisaldavad suuremal või vähemal määral niklit. Blomdahl kasutab augustamisel ainult turvalisi meditsiinilisi materjale. Blomdahli augustamise kõrvarõngad on loodud koostöös nahaarstidega ja on sobivad kõigile- isegi neile, kes juba kannatavad kontaktallergia all. Valida on võimalik meditsiinlise plastiku (haavaniit) ja meditsiinilise kraadiga titaani vahel.

Puhas meditsiinilise kraadiga titaan on kõige turvalisem metal. See on sama materjal, mida kasutatakse meditsiinis näiteks kehasiseste implantaatide valmistamisel. Seega, kui ehted on valmistatud meditsiinilise kraadiga titaanist, siis ei pea muretsema niklisisalduse ega kahjulike ainete pärast antud ehetes.

Puhas meditsiinililne plastik on unikaalne selle poolest, et sisaldab 0% niklit st on täielikult niklivaba materjal. See materjal on tegelikult haavaniit, mida kasutatakse operatsioonijärgselt haavade kokkuõmblemiseks. Seda materjali on kasutatud meditsiinis üle 40 aasta ja ei ole teada, et see põhjustaks allergiat. Seega, kui ehted on valmistatud meditsiinilisest plastikust, siis ei pea muretsema niklisisalduse ega kahjulike ainete pärast.

Värske kõrvarõngaauk on iseenesest pisikene haav. On väga oluline hoolitseda oma kõrvarõngaaukude eest paranemisperioodil (umbes 6-12 nädalat), et vältida infektsiooni teket. Järgi alati hooldusjuhendit, mille teenindaja on sulle andnud! Hooldusjuhendis on kirjas, et pese oma kõrvarõngaauke kaks korda päevas ning puhasta seejärel spetsiaalse puhastusvedelikuga või Blomdahl Piercing Aftercare spetsiaalsete puhastussalvrätikutega, mille saad osta oma teenindajalt. Ära puhasta ainega, mis sisaldab alkoholi! Ära eemalda ehteid puhastamise ajaks!
Vaata videot, kuidas kõrvarõngaauke puhastada Blomdahl Piercing Aftercare Cleansing Swab spetsiaalsete puhastussalvrätikutega.

Levinud on väärarusaam, et kõrvarõngaid peab värsketes aukudes keerutama kuna muidu jäävad need kinni. See ei ole tõsi! Tõsi on aga see, et kui keerutada oma kõrvarõngaid ilma, et oleks kõrvu ja käsi eelnevalt hoolikalt puhastanud, siis võite saada hoopis infektsiooni. Korralikult puhastades Blomdahli järelhooldussalvrätikutega või spetsiaalse alkoholivaba puhastusvahendiga, satub kanalisse piisavalt vedelikku ja seega ei ole vajadust haavakesi ehet keerutades ärritada.

Kui kõrvarõngaaugud on kõrvalesta alumises pehmes osas, siis võib kõrvarõngad välja vahetada alates 6 nädala möödumisel augustamisest. Kui kõrvarõngaauk on kõhreosas, siis alates 12 nädala möödumisel. Varem ei tohi kõrvarõngaid eemaldada kuna auk võib veel kinni kasvada! Üle 2 kuu ei soovitata augustamise kõrvarõngaid kõrvas hoida kuna need on ajutised paranemisaja ehted ja auk jääb muidu liiga suur. Samal põhjusel ei tohiks neid ehteid hiljem kanda.

Vaata videot või järgi instruktsiooni:
Et eemaldada esmane kõrvarõngas: Puhasta põhjalikult käed ja kõrv. Parim aeg kõrvarõngaste vahetamiseks on koheselt peale dušši. Hoia ühe käega kõrvarõnga peaosast. Teise käega hoia kõrvarõngatagusest ja vääna tagust tugevalt paremale ja vasakule nii et tunned, kuidas tagus järele annab. Pane tähele, et sa samal ajal ei tõmba, kui väänad! Kui tõmbad ja väänad samaaegselt, siis tagus ei eemaldu. Lisajuhiste saamiseks pöördu meie poole! Kui tagus on eemaldatud, siis eemalda kõrvarõngas ja pane kõrva puhas kõrvarõngas. Esmased kõrvarõngad on mõeldud kandmiseks ainult paranemisperioodil ning hilisemaks kandmiseks ei sobi!

Kõrvarõngaaukude lõplikuks paranemiseks kulub umbes 1 aasta. Seepärast arvesta järgnevaga:

  • Kanna kõrvarõngaid kogu aeg esimese aasta jooksul. Vastasel juhul tõmbub kõrvarõngaauk kokku või sulgub täielikult.
    Tavalise väikese tagusega kõrvarõngad tuleks ööseks eemaldada ja hommikul uuesti kõrva panna, et ei oleks ebamugav magada ja et ei tekiks oht, et tagus on liiga tugevasti kinni vajutatud ja läheb kõrvalesta sisse. Kõrvarõngaaugud ei tohiks olla tühjad üle 24 tunni.
  • Ole eriti ettevaatlik, kui vahetad kõrvarõngaid. Kõrvarõngaaugud on veel tundlikud ja kui vigastad neid, siis on oht infektsiooni tekkimiseks. Seepärast pese ja puhasta alati eelnevalt oma käed ja kõrvarõngad, mille kõrva paned. Hoia oma kõrvarõngaaugud puhtad, kuivad ja jälgi, et saavad piisavalt õhku. Kui kasutad kõrvarõngaid, millel on tagus, siis jälgi, et see ei oleks pressitud tihedalt vastu kõrva.
  • Oht kontaktallergia tekkimiseks on kõige suurem esimesel aastal peale aukude tegemist. Seepärast on eriti oluline kanda sel perioodil turvalisest materjalist ehteid. Blomdahl pakub laias valikus nahasõbralikke ehteid, mis on loodud koostöös nahaarstidega.

Nikliallergia võib tekkida ükskõik millises eluetapis, kui sa kannad ehteid, milles on kõrge niklisisaldus. Umbes 15% naistest  kannatab nikliallergia all, mis on kõige levinum kontaktallergia maailmas. Ehted võivad sisaldada ka muid allergeene nagu koobalt, kuld, epoksiidid, akrülaadid jne. Samuti võivad ehted sisaldada mürgiseid, kartsinogeenseid või muudmoodi ebatervislikke koostisosi nagu plii, kaadmium, formaldehüüdid, ftalaadid, bisfenool A (BPA).

Blomdahli nahasõbralikud ehted on loodud koostöös nahaarstidega ja sobivad kõigile, kes soovivad vältida kontaktallergiat ja muid terviseriske. Blomdahl kasutab ainult turvalisi materjale. Seepärast soovitame Blomdahli just lastele ja täiskavanutele, kes soovivad kanda igapäevaselt ilusaid ehteid, aga ei soovi muretseda terviseriskide pärast.

Hoia oma nahasõbralikke ehteid hästi  ja need püsivad ilusad pikka aega. Kui sa ei kasuta oma ehteid, siis hoia neid soovitavalt originaalpakendis.

Eemalda oma ehted, kui lähed duši alla või vanni. Väldi kokkupuudet meigiga, juuksehooldustoodetega, alkoholi ja muude kemikaalidega.

Et ehted säilitaksid oma sära, eemalda need kõrvast  ja puhasta neid seebiveega nii tihti kui võimalik. Meditsiinilisest plastikust ehete puhul tähendab see ka seda, et kõrvarõngatagused on kindlamalt paigas.

Meditsiinilisest plastikust valmistatud kõrvarõngad on üldiselt väga vastupidavad, aga pane tähele, et tagused, konksud ja ripatsid on pehmed ning nendega peab ettevaatlikult ümber käima. 

Et muuta titaanist ehete tagused turvalisemaks ja paremini kinnituvaks, pigistage taguse kaared enne kasutamist kergelt kokku.

Blomdahl garanteerib sellega, et klient on esimene inimene, kes on kontaktis oma uute ehetega. Need ehted on pakendatud Clean Pack karbikesse, mis hoiavad ehted hügieenilisena kuni pakend avatakse. Pakendi etikett toimib pitsatina. Nimetatud põhjusel ei ole võimalik avatud pakendeid tagastada.

Isegi kui ehte juures on märge ”niklivaba” või ” testitud” ei tähenda see seda, et ehe on täiesti niklivaba, sest kõik metallid sisaldavad niklit- mõnikord sinna sisse segatuna, mõnikord kõrvalproduktina ”saaste” näol.

EL Niklidirektiiv (2004/96/EC) paneb paika määra kui palju tohib olla niklieralduvus ehetest. Isegi kui antud määrast on kinni peetud, võivad ülitundlikud inimesed saada nikliallergia.

Kandes Blomdahli ehteid, siis pole vaja muret tunda nikli, kaadmiumi, plii või muude kahjulike ainete pärast. Blomdahli ehted on loodud koostöös nahaarstidega ja sobivad kõigile, ka neile kellel juba on nikliallergia.

Kui sa pole siit leidnud oma küsimusele vastust, siis palun kontakteeru meiega info@glenberg.ee või tel: 56202330 või kirjuta meile kodulehe chat’i ja me aitame sind! Oleme tänulikud ka igasuguse tagasiside eest.

BACK TO TOP